«Ми не проти реформи, але не такими методами», – журналісти говорять про «підкилимне» формування штатів у філіях НСТУ

0
71

Новий штат на Львівській філії НСТУ формували, як виявилося, на вихідних, про що іншим журналістам стало відомо вже по факту.

Зокрема, про це вони зазначали в обговоренні, яке ініціював у соцмережі Фейсбук секретар Наглядової ради ПАТ “НСТУ” Вадим Міський. Журналісти наголошували на упередженому ставленні. Натомість пан Міський звинувачує Національну спілку журналістів у роздмухуванні “чергової хвиліемоцій» та зауважує, що Правління НСТУ
«перевиконує» свою частину роботи із захисту працівників при звільненні. Утім, у коментарі прес-службі Спілки журналісти розповідають про своє обурення діями керівництва НСТУ.
– Усе почалося в грудні, нам було оголошено, що до 20 грудня мають бути сформовані нові штати. Але потім виявилося, що новий штат уже сформований у вихідні 16–17 грудня. Це випадково з’ясувалося вже 18 грудня. Уся інформаційна редакція радіо туди не потрапила, – розповіла Ганна Шкряда, журналіст і ведуча Львівського радіо. – Я написала відразу до Зураба Аласанії, запитала, як так відбулося. Але жодної відповіді не отримала. Після цього, каже журналістка, поїхала до новообраного керівництва філії – продюсера і менеджера. Але ставлення, наголошує, було просто хамським.
– Мені сказали, що маю п’ять секунд, і взагалі, вже немає ніяких посад у новинах радіо, є конвергентна редакція, де журналісти робитимуть новини і для радіо, і для телебачення. При цьому ніхто навіть не поцікавився, хто я, який маю досвід і що робила на цьому радіо. А як виявилося, в цю конвергентну редакцію потрапили журналісти з програм, які в новинах навіть не працювали, – розповідає пані
Ганна. Журналістку обурює такий підхід, адже вона має значний досвід роботи в новинах, вела програми про героїв АТО, свого часу єдина від України була відібрана на стажування в Deutsche Welle до Німеччини, яке проходила разом із представниками
15 різних країн.
– У січні почали викликати колег, щоб підписували повідомлення про скорочення. Дуже багато людей перевели на декретні ставки. Процедура підписування дуже дивна, бо тобі просто дають аркушик, де ти пишеш своє прізвище. Не видають ні наказ на скорочення, нічого. Просто кажуть –розпишіться, що ми вас повідомили, а документи вам на пошту пришлють, – зазначає Ганна Шкряда. Пропонуються і альтернативні посади – але в інших містах. Утім, журналісти побоюються погоджуватися, бо невідомо, чи таки ці вакансії їх чекатимуть.
– Загалом я не проти реформ, їх треба здійснювати, бо я могла порівняти, як працює суспільне мовлення в Німеччині. Ми до цього тільки доростаємо. Але такими методами це не робиться, – переконана журналістка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ