Медіа-профспілка звернулась до керівництва Держави

0
51

                                                                                            ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

                                                                   Парубію Андрію Володимировичу 

 

                                    Шановний пане Голово!

Звертаються до Вас журналісти Львівщини. 1 січня 2016 року вступив у дію  Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих  ЗМІ»,згідно якого колективи редакцій мали отримати підтримку від держави,обласної та місцевої влади.

Відомо,що на розгляд Верховної Ради подано близько ЗОО змін і доповнень,які досі не внесені до чинного Закону. Журналісти області  з  нетерпінням чекають коли ж нарешті будуть розглянуті життєво необхідні для їх колективів зміни.

Стурбована таким станом справ «Медіа-профспілка Львівщини. Адже у  ЗУ «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ»,зокрема, у ст. 14  йдеться про фінансування друкованих ЗМІ виключно з державних та місцевих бюджетів, котре припиняється через три роки з дня набрання чинності цього  Закону,тобто, з 1 січня 2019 року.

На сьогоднішній день чисельність реорганізованих колективів редакцій Львівщини зведена до мінімуму. Із 28 редакцій області шлях реорганізації пройшли всього 2 , в процесі реформування – 5.Журналісти не знають хто відповідає за зміни і доповнення до цього важливого для їх колективів Закону, до кого конкретно звертатись.

Викликає тривогу і те, що не сприяють втіленню Закону у життя нерозуміння складності ситуації місцевими радами та держадміністраціями, які  трактують Закон кожна по своєму, в також відсутність приміщень і техніки .Не працює Закон України  «Про порядок висвітлення   діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Зокрема,  не виконується вимога ст.5 цього документу, в якій наголошено, що органи  місцевого самоврядування у своїх кошторисах зобов»язані передбачити кошти на висвітлення своєї діяльності у ЗМІ.

На відкритому засіданні ради «Медіа-профспілки Львівщини» з участю керівництва Львівської обласної організації НСЖУ прийнято рішення: захищати журналістські колективи . Просити Вас,пане  голово, сприяти якнайшвидшому розгляду змін і доповнень до Закону України « Про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ».

Сподіваємось, що держава нарешті подбає про журналістські колективи, зокрема, про кожного журналіста. При належній підтримці з боку влади друковані  засоби масової інформації зможуть  успішно протидіяти інформаційним війнам , які ведуть сьогодні проти України.

 

За дорученням журналістів Львівщини,

Голова Львівської обласної організації НСЖУ                                                                                                                                                                  Ярослав Климович 

Голова «Медіа-профспілки Львівщини»                                          Лариса  Біньо

БЕЗ КОМЕНТАРІВ