Конфедерація журналістських організацій України запрошує до спільної діяльності

0
39

                                         Шановні колеги!

У грудні 2017 року в Києві утворено Конфедерацію журналістських організацій України (КЖОУ), програмними завданнями  якої є розбудова і захист національного інформаційного простору, координація зусиль журналістських організацій у справі забезпечення інформаційних прав і свобод українських громадян та суспільства, протидія російській інформаційній агресії проти України, налагодження відкритого та конструктивного діалогу між українською владою та інститутами громадянського суспільства, журналістською спільнотою України.

При цьому надсилаємо Заяву представників журналістських організацій України про створення, мету й завдання конфедерації, а також Заяви КЖОУ, ухвалені 27 грудня 2017 року. Запрошуємо до спільної діяльності.

З повагою,

за дорученням КЖОУ

Анастасія Руссу.

 

                                   №1   ЗАЯВА

Зборів представників журналістських організацій України .Про створення КЖОУ

 

Події останніх років, передусім зовнішня, в тім числі інформаційна, агресія проти України, зумовили громадянські та професійні виклики перед журналістськими організаціями, стали лакмусовим папірцем на фахову журналістську відповідність.

Журналісти, більшість з яких уперше опинилися в умовах екстремальних ситуацій, фактично війни й чужинської агресії, засвідчили високий професіоналізм та мужність, відданість принципам правдивості слова, чесну громадянську й патріотичну позицію.  Разом з тим випадки недотримання професійних стандартів під час висвітлення особливо трагічних  подій і обставин, як і намагання абстрагуватися від них, зайняти позицію «невтручання»,  невміння дати адекватну відповідь на чужинські інформаційні провокації, а то й загравання з агресором  в умовах неоголошеної війни, фактично сприяли ворожій пропаганді та дифамації, що, у свою чергу, підриває авторитет мас-медіа в українському суспільстві. Неконсолідованість журналістського середовища сприяє розмежуванню українського суспільства, що може мати серйозні наслідки не лише на інформаційному, а й на світоглядному рівні.

Національний інформаційний простір України продовжує перебувати під тиском сторонніх чинників, вплив яких посилюється, що увиразнюється, на нашу думку, у цільовому послабленні українських ЗМК, в тім числі з допомогою  структур впливу, правових механізмів, ухвалення законів, що фактично дезорганізують національний інформаційний простір, послаблюють належну керованість та, відповідно, координованість дій мас-медіа в здійсненні державної політики в особливих умовах.

На жаль, жодна з українських професійних журналістських організацій не стала центром консолідації зусиль журналістів у справі захисту інформаційного суверенітету України і фахової протидії агресії у будь-якій формі, а також забезпечення інформаційних прав і свобод громадян та українського суспільства в цілому. Не сприяє виробленню адекватної позиції щодо інформаційної протидії російської агресії в умовах гібридної війни та налагодженню співпраці в цьому з державами демократичного світу і примиренська позиція очільників деяких із організацій, яка дезорієнтує і «роззброює» журналістську спільноту.

Виклики часу потребують координації дій, визначення напрямів політики й позиції журналістських організацій щодо найактуальніших проблем суспільного життя, ситуації в професії, країні та поза ними. Проголошуючи створення Конфедерації журналістських організацій України, до спілки з якою закликаємо усі журналістські об’єднання, в тім числі НСЖУ, ми проголошуємо, що нашою Метаю та Завданнями є:

 

 1. Захист інформаційних прав громадянина і суспільства на отримання повної, достовірної, суспільно значимої інформації. Забезпечення інформаційних прав та інтересів громадян України на тимчасово окупованих та таких, що зазнали впливу російської агресії, територіях України.
 2. Протидія дифамації, дезінформації, маніпулятивному використанні ЗМК, що порушують інформаційні права людини і суспільства на отримання  достовірної та неупередженої інформації.
 3. Гуртування і координація зусиль журналістських організацій, спрямованих на захист національного інформаційного простору в умовах гібридної агресії Росії. Боротьба з проявами шовінізму й тоталітаризму, спробами дестабілізації суспільного життя. 
 4. Координація зусиль журналістських організацій різних країн у справі протидії інформаційній агресії, дезінформації, використання маніпулятивних інформаційних технологій в умовах гібридної агресії, порушення інформаційних прав і свобод людини і суспільства.
 5. Дослідження проблем розвитку і захисту національного інформаційного простору, підвищення ефективності співпраці журналістів та журналістських організацій в умовах глобалізаційних викликів та російської гібридної агресії.
 6. Проведення інформаційних кампаній, спрямованих на роз’яснення інформаційних загроз, маніпулятивних технологій, що порушують інформаційні права й свободи людини і суспільства, підтримка і поширення медіаосвіти.
 7. Налагодження відкритого та конструктивного діалогу між владою та інститутами громадянського суспільства, журналістською спільнотою для забезпечення інформаційних прав, свобод, інтересів українського суспільства та держави.
 8. Підтримка і захист журналістів та журналістських організацій, що зазнають стороннього впливу і тиску під час професійної діяльності.
 9. Боротьба з депрофесіоналізацією журналістського середовища – наслідком свідомої політики руйнування національного інформаційного простору.
 10. Ініціювання правових рішень щодо захисту інформаційних прав людини та суспільства. Сприяння впровадженню продуманих реформ національного інформаційного простору, спрямованих на забезпечення інформаційних прав та інтересів громадян і суспільства, в тім числі в особливих умовах.
 11. Відродження історичної пам’яті українського народу, висвітлення забутих чи замовчуваних героїчних та трагічних сторінок минулого, пропагування сучасних досягнень і здобутків України.
 12. Інформаційне та інше сприяння реінтеграції окупованих, а також тих, що зазнали руйнівного впливу внаслідок російської агресії, територій України у спільний інформаційний, правовий та економічний простір держави.

 

Ухвалено Зборами представників журналістських організацій України

27 грудня 2017 р., м. Київ

 

         

БЕЗ КОМЕНТАРІВ