Хто зриває виконання Постанови Кабміну про відкриті дані?

0
124

Виконання Постанови Кабміну про відкриті дані під загрозою зриву. 21 квітня спливає шестимісячний термін, відведений органам державної влади на публікацію на Порталі відкритих даних, зазначених у Постанові наборів інформації.

Станом на 2 квітня 2016 року на порталі відкритих даних було доступно 126 наборів даних із необхідних 302, тобто лише 41,7 % від потрібної кількості. Дванадцять відомств не опублікували жодного набору даних із зазначених у Постанові.

На Порталі відкритих даних опубліковано 512 наборів даних. Значна частка з цього – саме типові набори даних, які не представляють великого інтересу. Значна частина з опублікованих наборів даних – дуже низької якості і не відповідає самому визначенню “відкритих даних”. Держагентство з електронного урядування веде з розпорядниками роз’яснювальну роботу, але на швидкий результат тут розраховувати не варто.

Лише чотири відомства опублікували всі необхідні набори даних на Порталі: Верховна рада України (3 з 3 наборів даних), Міністерство молоді і спорту (8 з 8 наборів даних), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (1 з 1 набору даних), Міністерство культури (4 з 4 наборів даних).

Відомства, які не виклали жодного набору даних з обов’язкових до оприлюднення відповідно до Постанови: Міністерство фінансів, Державна реєстраційна служба, Міністерство освіти і науки, Держрибагентство, Міністерство закордонних справ, Міністерство юстиції, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство аграрної політики та продовольства, Держветфітослужба, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Національна рада, України з питань телебачення і радіомовлення, Вищий господарський суд.

Детальніше у дослідженні  Texty.org.ua

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК