Австралійські журналісти випустили матеріал із сотнями секретних документів: їх знайшли в шафах з магазину вживаних меблів

0
65

Журналісти стверджують, що усі документи були знайдені в шафах з магазину вживаних меблів у Кантберрі. Покупець купив дві шафи за дуже дешевою ціною, оскільки вони були закриті, а ключі від них загубилися. Коли він висверлив замки, то знайшов всередині стоси секретних матеріалів, які вирішив передати журналістам. Ім’я покупця шаф телекомпанія не називає.

За оцінками ABC, це найбільший витік даних, який трапився в Австралії. Зокрема в документах було знайдено свідчення того, що колишній міністр імміграції Австралії Скотт Моррісон в 2013 році намагався завадити великій кількості мігрантів легалізуватися в країні. Також в документах є згадка про те, що влада Австралії обговорювала зміни в закон про расову дискримінацію з журналістом  Ендрю Болтом. В 2009 році проти нього було висунуто обвинувачення в порушенні саме цього закону. В 2011 році суд визнав його винним. Влада міркувала над пом’якшенням цього законодавства й залучила для консультацій Болта. Журналіст в коментарі для ABC сказав, що жодних консультацій він не надавав.

В документах також були знайдені свідчення про низку ініціатив, які не були прийняті. Наприклад, в 2007 році уряд обдумував можливість скасування права на мовчання під час допиту в поліції. В 2013 році – скасувати виплати для усіх безробітних австралійців молодше 30 років.

Через годину після публікації апарати прем’єр-міністра і кабінету міністрів Австралії повідомили про термінове розслідування витоку документів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ