ЗМІ у світі

Представницю ООН не пустили до саудівського консульства для розслідування вбивства Хашоггі

Спеціальну доповідачку ООН з питань позасудових, прискорених та свавільних страт Агнес Каламард не пустили до генконсульства Саудівської Аравії у Стамбулі для розслідування вбивства журналіста Джамаля Хашоггі.

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на телеканал NTV.

«Спецдоповідачка відвідала район Левент, де заходиться саудівське консульство у Стамбулі, щоб побачити місце вбивства. Проте їй не дозволили зайти всередину», – повідомив канал.

Зазначається, що попередньо було відправлено заявку на відвідання представницею ООН консульства, але відповіді від саудівської влади не надійшло.

Як відомо, 28 січня Агнес Каламард провела зустріч з міністром закордонних справ Туреччини Мавлютом Чавушоглу та просила дозволу на проведення подібного візиту до королівства Саудівської Аравії. 

У ході тижневого перебування у Туреччині вона також зустрінеться з міністром юстиції Туреччини Абдулхамітом Гюлем і генпрокурором Стамбула Ірфаном Фіданом.

Візит до Туреччини триватиме до 2 лютого.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник. Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі покинув будівлю 2 жовтня. Згодом турецька влада заявила, що його там вбили. Пізніше Саудівська Аравія змінила свою позицію щодо смерті Хашоггі і повідомила, що його вбивство було умисним.

Влада Саудівської Аравії заявила про затримання 18 підозрюваних у вбивстві журналіста. Туреччина хоче екстрадувати і притягнути їх до відповідальності, проте Саудівська Аравія відмовляється проводити екстрадицію. Міністр закордонних справ країни Адель аль-Джубейр заявив, що Саудівська Аравія не видасть Туреччині своїх громадян.

У січні 2018 року телеканал Al Jazeera оприлюднив відеозапис із камер відеоспостереження, який демонструє, як в резиденцію консула Саудівської Аравії заносять великі пакети, імовірно, з останками журналіста Джамаля Хашоггі.